Wydział Techniki Morskiej i Transportu jest jednym z dziesięciu wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Wydział kształci studentów na atrakcyjnych i elitarnych kierunkach: budowa jachtów, chłodnictwo i klimatyzacja, logistyka, oceanotechnika, transport.

Budynki dydaktyczne Wydziału Techniki Morskiej i Transportu skupione są w jednym kompleksie pomiędzy ulicami: al. Piastów, ul. Sowińskiego, ul. Głowackiego i ul. Narutowicza. W skład kompleksu wchodzą: sześciokondygnacyjny budynek główny oraz hale laboratoryjne.

Bazę dydaktyczną stanowią sale seminaryjne, laboratoria komputerowe i laboratoria dydaktyczne: laboratorium badań właściwości palnych materiałów, laboratorium wibroakustyki i akustyki, laboratorium chłodnictwa i klimatyzacji, symulator siłowni okrętowych, laboratorium projektowania konstrukcji okrętów, laboratorium komputerowych metod mechaniki konstrukcji, laboratorium techniki głębinowej i ruchome laboratorium monitorowania prac podwodnych, pracownia urządzeń termoelektrycznych, laboratorium aero- i hydrodynamiczne na wodzie, laboratorium logistyki, Laboratorium Inżynierii Transportu CAD oraz Laboratorium Spawania Konstrukcji Wielkowymiarowych.

Wszystkie pomieszczenia dydaktyczne obejmuje strukturalna sieć komputerowa oraz bezprzewodowy dostęp do zasobów Internetu.

W budynku znajduje się również Biblioteka Wydziału Techniki Morskiej i Transportu, która gromadzi i udostępnia zbiory zgodnie z kierunkami studiów i prowadzonymi pracami naukowo-badawczymi Wydziału.

Studiuj z nami.
Twórz z nami przyszłość.