Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa jest najstarszym wydziałem byłej Akademii Rolniczej. W strukturze wydziału jest 7 katedr. Terenową bazę badawczą stanowią: Rolnicza Stacja Doświadczalna w Lipniku, Meteorologiczna Stacja Doświadczalna w Lipniku oraz Ogrodnicza Stacja Badawcza w Ostoi. Wydział kształci studentów na 6 kierunkach i 10 specjalnościach. Ponadto na Wydziale prowadzone są studia podyplomowe: florystyka, melioracje wodne, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków, gospodarka odpadami. W ciągu 65 lat istnienia Wydział wypromował ponad 19 tysięcy absolwentów

Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oferuje swoim studentom, bezpłatne szkolenia uprawniające do stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji, sprzętem naziemnym i agrolotniczym oraz doradztwa w zakresie środków ochrony roślin. Uzyskane uprawnienia są niezbędne w prowadzeniu gospodarstwa rolnego, świadczeniu usług w zakresie stosowania oraz handlu środkami ochrony roślin.

Studiuj z nami.
Twórz z nami przyszłość.