Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska (wcześniej Wydział Budownictwa i Architektury) powstał w 1947 roku jako jeden z trzech pierwszych wydziałów tworzących Szkołę Inżynierską w Szczecinie. Naukę rozpoczęło wówczas 80 studentów. Od tego czasu wiele się zmieniło.

W 1955 Szkoła Inżynierska podniesiona została do rangi Politechniki. W 2009 w wyniku połączenia Politechniki Szczecińskiej i Akademii Rolniczej w Szczecinie utworzony został Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Od 1 września 2020 roku, nastąpiło rozdzielenie Wydziału Budownictwa i Architektury na Wydział Architektury i Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Już od ponad 70 lat WBiA kształci poszukiwanych specjalistów inżynierów z zakresu konstrukcji budowlanych, budownictwa drogowego, technologii i organizacji budownictwa, budownictwa energooszczędnego i budownictwa wodnego – po kierunkach Budownictwo i Budownictwo - Inżynier Europejski, z zakresu sieci i instalacji sanitarnych – po kierunku Inżynieria Środowiska - Instalacje Budowlane, oraz architektów – po kierunkach Architektura i Projektowanie Architektury Wnętrz i Otoczenia.

Na wydziale działają prężenie studenckie koła naukowe. Studenci wyjeżdżają studiować na zagranicznych Uczelniach w ramach programu Erasmus+. Nauka przeplata się z praktyką, rozwija się współpraca z przemysłem. Absolwenci znajdują dobrze płatną pracę w krajowych i zagranicznych firmach budowlanych.

Pamiętaj! Technika cały czas idzie naprzód, lecz choć mody się zmieniają, nowoczesne budynki, wyposażone w nowoczesne instalacje będą powstawać zawsze.

Studiuj z nami.
Twórz z nami przyszłość.