Studiując na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt zdobędziesz gruntowną wiedzę oraz umiejętności poszukiwane i oczekiwane przez przyszłych pracodawców. Firmy z szeroko pojętej branży rolno-spożywczej, gospodarstwa i przedsiębiorstwa rolne oraz zakłady przemysłowe w kraju i na całym świecie wykazują nieustannie rosnące zapotrzebowanie na absolwentów kierunku Zootechnika oraz specjalistów potrafiących wykorzystywać na każdym etapie produkcji zaawansowane metody biotechnologiczne. Dynamicznie rozwijający się rynek produktów i usług kierowanych do właścicieli zwierząt domowych wykazuje coraz większe zainteresowanie absolwentami unikatowego w Polsce kierunku.

Studenci Wydziału mają do dyspozycji laboratoria badawcze, w których poza zajęciami dydaktycznymi rozwijać mogą swoje zainteresowania, realizując prace dyplomowe, własne projekty oraz wykonując badania naukowe w ramach działalności studenckich kół naukowych. Infrastruktura Wydziału to nowoczesne, gruntownie wyremontowane pomieszczenia dydaktyczno-badawcze, wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę m.in. do badań z zakresu biologii molekularnej, proteomiki, transkryptomiki, genomiki, mikrobiologii, hodowli komórkowych in-vitro. Do celów dydaktycznych i naukowych, wykorzystywana jest nowa zwierzętarnia, w której utrzymywane są zwierzęta inwentarskie, laboratoryjne oraz rodziny pszczele. Praca z psami możliwa jest na specjalnie do tego celu przygotowanym wybiegu.

Studiuj z nami.
Twórz z nami przyszłość.