Chłodnictwo i klimatyzacja
KARIERA PO STUDIACH

Nazwa firmy:

SCHIESSL Polska Sp. z o.o.

O firmie (profil działalności):

SCHIESSL POLSKA Spółka z o.o. to dynamicznie rozwijające się, liczące się na krajowym rynku chłodnictwa i klimatyzacji przedsiębiorstwo, którego udziałowcem jest istniejąca od 1924 roku niemiecka firma Robert Schiessl GmbH. Wraz z działającymi na terenie Austrii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier i Włoch spółkami z Grupy Schiessl, tworzymy jedną z  największych w Europie sieć hurtowni branży chłodnictwa i klimatyzacji.

Działalność Spółki koncentruje się na kompleksowym wsparciu technicznym i zaopatrzeniu firm produkcyjnych, instalacyjno-montażowych i serwisowych z branży chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła we wszelkie niezbędne w ich działalności produkty.

Stałą ofertę magazynową Schiessl Polska stanowi asortyment kilku tysięcy wyrobów od ponad dwudziestu renomowanych producentów europejskich. Głównymi dostawcami spółki są takie firmy jak: Arkema, Bitzer, GEA Bock, Danfoss, Embraco, Emerson, Honeywell, KME, GEA Küba, LG, MTA, Panasonic, Rivacold, Tecumseh i wiele innych.

Jesteśmy współtwórcami i aktywnymi uczestnikami ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji czynników chłodniczych, koordynowanej przez Fundację Ochrony Klimatu "Prozon", a także współzałożycielem i aktywnym członkiem branżowej organizacji pracodawców - Krajowego Forum Chłodnictwa.

Zatrudniamy osiemdziesięciu pracowników, z których trzy czwarte legitymuje się dyplomami wyższych uczelni, wśród których przeważająca część to absolwenci uczelni technicznych, w tym liczni inżynierowie z wykształceniem kierunkowym z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji.

Poszukiwani absolwenci kierunków (szczególne umiejętności jakie powinien posiadać absolwent):

Poszukujemy ambitnych absolwentów kierunków związanych tematycznie z chłodnictwem i klimatyzacją.

Możliwości kariery zawodowej i perspektyw jakie daje podjęcie pracy w firmie:

Drogi Studencie i Absolwencie jeżeli interesuje Cię branża chłodnicza i klimatyzacyjna podejmując pracę w Schiessl Polska zyskasz między innymi możliwość:

  • rozwoju poprzez pracę z ekspertami (od projektu do realizacji inwestycji),
  • udziału w szkoleniach obejmujących nowości branżowe,
  • stabilnej pracy w miłej atmosferze, wśród  zgranego zespołu ludzi, w Firmie o europejskim zasięgu działania.

www.schiessl.pl

Nazwa firmy:

VBW Engineering sp. z o.o.

O firmie (profil działalności):

VBW Engineering działa od wielu lat w branży obróbki powietrza, będąc najważniejszym polskim producentem urządzeń do klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń wg indywidualnych potrzeb klienta. Firma postawiła na nowoczesność, solidność, nowatorskie pomysły, elastyczność produkcji i ekonomiczne rozwiązania. Urządzenia VBW Engineering pracują w biurowcach, hotelach, szpitalach, szkołach, obiektach sportowo-rekreacyjnych, bankach, halach produkcyjnych, elektrowniach, kopalniach, supermarketach, multikinach, laboratoriach, basenach publicznych i prywatnych, tworząc wszędzie wewnętrzny optymalny mikroklimat. Produkt dopasowany ściśle do oczekiwań, wymagań i potrzeb, zagwarantuje satysfakcję klienta. Temu podporządkowane są wszelkie działania VBW Engineering i jej doradców techniczno-handlowych w Polsce i za jej granicami. Stała współpraca z ośrodkami badawczo-naukowymi specjalistów z firmy pozwala na przedstawianie na rynku budowlanym nowych, wyspecjalizowanych rozwiązań, spełniających warunki konkurencyjne pomysłem i jakością, przy zastosowaniu ekonomicznych kryteriów.

Poszukiwani absolwenci kierunków (szczególne umiejętności jakie powinien posiadać absolwent):

W firmie VBW Engineering poszukiwani są absolwenci studiów na kierunkach związanych z branżą klimatyzacji i wentylacji. Szczególni cenione cechy to kreatywność oraz gotowość do podejmowania ambitnych wyzwań przy tworzeniu nowoczesnych technologicznie produktów.

Możliwości kariery zawodowej i perspektyw jakie daje podjęcie pracy w firmie:

Firma VBW Engineering zapewnia możliwości stałego podnoszenia kwalifikacji pracowniczych. Przy produkcji naszych urządzeń wykorzystujemy najnowsze oprogramowanie oraz osiągnięcia technologiczne. Zapewniamy nie tylko szkolenia pracownicze, oraz inne formy rozwoju, ale także nieocenioną współpracę z kadrą techniczną o wyjątkowym doświadczeniu technicznym w branży klimatyzacji i wentylacji.

www.vbw.pl

Nazwa firmy:

Ventia sp. z o.o.

O firmie (profil działalności):

Ventia Sp. z o.o. jest wiodącym dystrybutorem produktów dla branży wentylacja i klimatyzacja (HVAC). Spółka jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski marek:

  • KOMFOVENT(centrale wentylacyjne i rekuperacyjne),
  • STAVOKLIMA (kurtyny powietrzne, aparaty g-w, produkty tłumiące),
  • HAVACO (kurtyny powietrzne, materiały montażowe),
  • jak również dystrybutorem produktów do montażu instalacji HVAC.

Ventia jest firmą techniczną, która w swojej działalności skutecznie łączy współpracę z projektantami branżowymi oraz firmami instalacyjnymi. Misją firmy jest wsparcie wszystkich profesjonalistów działających w branży HVAC oraz dystrybucja na polskim rynku sprawdzonych rozwiązań w zakresie wentylacji i klimatyzacji.Ventia. Produkty HVAC, jakich oczekujesz.

Lider branży!

Zdobywca biznesowej nagrody DELTA 2015 przyznawaną przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja za najszybciej rozwijającą się firmę HVAC w Polsce. Ventia zajęła 1 miejsce w kategorii firm do 10 lat działalności.

Poszukiwani absolwenci kierunków (szczególne umiejętności jakie powinien posiadać absolwent):

Preferowane kierunki studiów: inżynieria sanitarna, wentylacja, klimatyzacja, ogrzewnictwo.

Zaangażowanie, efektywność pracy, dyspozycyjność.

Możliwości kariery zawodowej i perspektyw jakie daje podjęcie pracy w firmie:

Stawiamy na rozwój praktycznej wiedzy i umiejętności. Zapewniamy bezpośredni kontakt z klientem, udział w tworzeniu rozwiązań dla rzeczywistych projektów i realizacji, szkolenia wprowadzające, wsparcie "opiekuna" i szereg innych elementów.

Istniejemy od 10 lat i już zostaliśmy liderem w tej kategorii. Co roku notujmy dynamiczny wzrost. Możesz "rozwijać" się z Nami.

www.ventia.pl